BIBLIOTEKA SZKOLNA

,, Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy. Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem.”

W listopadzie 2015 roku nasza szkoła przystąpiła do programu ministerialnego ,, Książki naszych marzeń”. Celem programu było wsparcie finansowe bibliotek szkolnych. Do biblioteki zakupiliśmy książki, w których wyborze również uczestniczyli uczniowie.

Jedną z książek najchętniej czytanych przez dzieci jest ,, Charlie i fabryka czekolady”. Jest to książka o tym, że nie warto się wywyższać i uważać za lepszego niż inni. Często bowiem w życiu bywa tak, że to osobom ubogim i skromnym udaje się spełnić swoje marzenia i znaleźć szczęście.

Kolejną książką, którą warto przeczytać jest ,, Oskar i pani Róża”. Jest to opowieść o umierającym chłopcu i jego przyjaźni z wolontariuszką, którą chłopiec nazywa ,,ciocią”.

Chętnie oglądanym serialem dla dzieci jest serial animowany produkowanym w Stanach Zjednoczonych od roku 1969 ,,Scooby Doo”. W sprzedaży jest wiele komiksów pod tym samym tytułem. Zakupiliśmy kilka takich książek, po które najczęściej sięgają chłopcy.

Najmłodsi czytają baśnie, być może dlatego, że tam świat realny miesza się ze światem fantazji. To w krainie baśni mogą spotkać przyjaciela i przeżyć niezwykłe przygody.

W bibliotece odbywają się konkursy, które mają na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz zachęcenie ich do odkrywania własnej aktywności twórczej i prezentacji swoich umiejętności.

Książki wcale nie muszą być nudne, a czytanie może sprawić radość i być wspaniałą zabawą. Książka jest jednym z największych przyjaciół człowieka. Pozwala ona posiąść niezbędną do życia wiedzę, poznawać świat i doceniać najważniejsze w życiu wartości.

Odwiedzając szkolną bibliotekę każdy znajdzie coś dla siebie, bo oprócz książek nowych są też stare, które warto wypożyczyć i przeczytać.