LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Netcie zakwalifikowała się do programu "Laboratoria Przyszłości", który jest skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 30.000 zł.

Zakupione wyposażenie w ramach Programu Laboratoria Przyszłości:

• Pracownia Druku 3D SkriLab
  • Stacja lutownicza HOT AIR z grotem 2w1
  • Mikroport Saramonic Blink 500 B1
  • BeCreo - zestaw z mikrokontrolerem
  • Aparat Canon IXUS  180
  • Zestaw oświetleniowy: lampa, statyw, żarówka
  • Robot Photon EDU
  • Długopisy Banach 3D
  • Laptop DELL Vostro
  • Zestaw filamentów PLA Banach 3D do długopisów
  • Mikrofon z funkcją nagrywania
  • Zestaw filamentów do drukarki 3D

Więcej informacji na temat programu w linku.

WYKORZYSTANIE SPRZĘTU Z LABORATORIÓW PRZYSZŁOŚCI

Wrzesień 2022r.

Z okazji Światowego Dnia Serca uczniowie klasy V z pomocą długopisów 3D przygotowali kolorowe serduszka. Posłużyły one jako dekoracja podczas akcji „Czytamy z sercem”.

Główny cel zajęć rewalidacyjnych stanowi wspomaganie wszechstronnego i harmonijnego rozwoju ucznia. Dlatego podczas zajęć rewalidacyjnych wykorzystywane są różnorodne aktywności. Ciekawym pomysłem na zajęcia okazało się wykorzystanie  długopisów 3D. Ten angażujący gadżet sprawił wiele radości naszym uczniom, a także pomógł w ćwiczeniu motoryki małej, percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz koncentracji.

Październik 2022r.

Podczas lekcji geografii uczniowie klasy V tworzyli projekty 3D.  Najpierw samodzielnie przygotowywali własne koncepcje. Zajęcia zakończyły się obserwacją wydruku projektu przedstawiającego jedno z ukształtowań terenu. Dzieci z zaciekawieniem oglądały cały proces tworzenia modelu- od przygotowań projektu po zakończenie wydruku.

Pod koniec pażdziernika ogłoszono konkurs na najciekawszą dynię Hallowenową. Uczniowie wykorzystali aparat zakupiony w ramach programu, aby uwiecznić je na fotografiach.

Listopad 2022r.

Na lekcji biologii klasa V utrwalała wiadomości z budowy komórek: zwierzęcej i roślinnej. Uczniowie samodzielnie tworzyli modele komórek, wykorzystując do tego długopisy 3D.
Podczas zajęć dodatkowych dzieci z kl. III ćwiczyły motorykę małą, koncentrację, uwagę oraz spostrzeganie przestrzenne. W ramach zajęć wykorzystano długopisy 3D. Najpierw dzieci odwzorowywały konkretne rysunki, a następnie miały okazję wykorzystać własną wyobraźnię, tworząc wymyślone przez siebie modele.
Uczniowie kl. I i II, którzy uczestniczą w zajęciach rewalidacyjnych rozpoczęli przygodę z długopisem 3D. Dzieci wykonywały proste ćwiczenia z wykorzystaniem gotowych szablonów.