Międzynarodowy Dzień Kota

"Kto posiada kota, nie musi się obawiać samotności" - Daniel Defoe

17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Człowiek udomowił tego wąsatego czworonoga około 10 tysięcy lat temu, ale dopiero w 1990 roku koty doczekały się swojego międzynarodowego święta.

W związku z obchodami tego święta już od poniedziałku podczas zajęć świetlicowych poruszono tematykę naszych czworonożnych ulubieńców. Ogłoszony został także konkurs fotograficzny pt. "Mój kot", w którym wzięli udział uczniowie: ZWP, OP oraz klas I-III. Dzieci wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik. "Koty" zostały wyeksponowane na gazetce, znajdującej się na szkolnym korytarzu. Jury miało niełatwy wybór, ale po wspólnych obradach udało się wyłonić zwycięzców. Poniżej prezentujemy listę laureatów, a wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Samorząd Uczniowski.

Laureaci:

I miejsce - Hanna Bronakowska (kl.I)

II miejsce - Gabriela Piętko (kl.I)

III miejsce - Adam Mitros (kl.II)

-> Życzenia od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego <-

Rozstrzygnięcie konkursu pt. "Mój pluszowy miś"

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. „Mój pluszowy miś" został rozstrzygnięty. Prace charakteryzowały się dużą różnorodnością w podejściu do tematu. Jury przyznało po jednej nagrodzie w każdej z kategorii wiekowych.

Oto lista zwycięzców:

• W kategorii klas I-III - Angelika Moskal
  • W kategorii klas IV - VIII - Kacper Duba

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom dziękujemy za nadesłane prace.