Czytanie twórczości Jana Kochanowskiego

14 października spotkaliśmy się na korytarzu szkolnym, aby poznać życie i twórczość wybitnego polskiego poety - Jana Kochanowskiego. Uczniowie klasy siódmej odczytali najpopularniejsze fraszki i treny pisarza.

Tego typu spotkania są okazją do promowania czytelnictwa i przybliżenia uczniom postaci wybitnych poetów.

Narodowe Święto Niepodległości

Dziś, 11 listopada obchodzimy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To bardzo ważne święto dla nas Polaków. My upamiętniliśmy to wydarzenie 10 listopada. Odbył się w naszej szkole uroczysty apel, podczas którego przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny. Przekazywane treści, recytacja, piękne pieśni i piosenki patriotyczne pozwoliły nam głębiej przeżyć tamte chwile. Po pięknej i podniosłej akademii cała społeczność szkolna, o godzinie 11:11 odśpiewała hymn Polski- „Mazurek Dąbrowskiego”- przystępując jak co roku do akcji ministerialnej #Szkoła do Hymnu. Na koniec Pani Dyrektor wręczyła dyplomy solistom i zespołom biorącym udział w IX Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Żarnowie. Jesteśmy dumni, że mamy tylu utalentowanych uczniów. Dodatkową nagrodą dla nich było to, że mogli zaprezentować się po apelu całej szkole. Nie brakowało łez wzruszenia i zachwytu. A oto wyniki:

Kategoria klas młodszych:

Zespół 12-osobowy- II miejsce

Milena Dziądziak- solistka- wyróżnienie

Kategoria klas starszych:

Weronika Korenkiewicz- solistka- I miejsce

Amelia Bartoszewicz- solistka- III miejsce

Zespół 16-osobowy- I miejsce

View the embedded image gallery online at:

Występ Mileny Dziądziak (klasa 3)

Występ Weroniki Korenkiewicz (klasa 6)