Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2023 od rana towarzyszyła nam wyjątkowa atmosfera.  Dzieci wykonały wiosenne prace plastyczne i techniczne: rysunki, stroiki, kukiełki.  Następnie wszyscy zebrali się się na holu szkoły, aby uczestniczyć w obchodach Dnia Wiosny. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały występ  wokalno – ruchowy, a uczniowie klas I – III przygotowały krótki montaż słowno-muzyczny.

Punktem kulminacyjnym wiosennego święta było spalenie Marzanny. W kolorowym korowodzie z własnoręcznie wykonanymi kukiełkami dzieci wyruszyły na boisko szkolne, by pożegnać zimę i przywitać wiosnę.     

View the embedded image gallery online at:
http://szkolanetta.edu.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId9d1aa1941a

Wieczornica

W piątek, 17 marca 2023 roku odbył się w szkole wieczór poetycko-muzyczny pod hasłem „Z Tobą chcę oglądać świat”, na który przybyli rodzice, nauczyciele, a nawet absolwenci. Uczniowie klas IV – VIII udowodnili, iż są wspaniałymi i bardzo utalentowanymi  artystami. Zachwycili nas wzruszającą recytacją, zdolnościami aktorskimi i wokalnymi. Były piękne wiersze i piosenki o miłości. Natomiast w drugiej części uczniowie zaprezentowali scenki humorystyczne, które wprawiły widzów w radosny nastrój.  Nad przedsięwzięciem czuwały: Pani Anna Wąsewicz, Irena Bagińska i Pani Katarzyna Salik. Panowała bardzo miła atmosfera.

View the embedded image gallery online at:
http://szkolanetta.edu.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId5363080a8b

Wizyta Księdza Biskupa Jerzego Mazura

15 marca 2023 roku gościliśmy w szkole Biskupa Diecezji Ełckiej - Jerzego Mazura. Z tej okazji uczniowie klas IV – VIII przygotowali bardzo piękny program artystyczny pod kierunkiem Pań: Małgorzaty Kuczyńskiej, Katarzyny Salik i Joanny Horoszko. Montaż słowno-muzyczny dotyczył przede wszystkim osoby Świętego Jana Pawła II. Pojawił się również temat sybiracki. Biskup gratulował uczniom i nauczycielom wspaniałego występu W swojej wypowiedzi nawiązał do naszego świętego Papieża Polaka oraz do swojej posługi na Syberii jako kapłana. Zainicjował również dziesiątkę różańca w intencji nauczycieli, uczniów i ich rodziców, księży oraz Sybiraków. Panowała miła atmosfera.

View the embedded image gallery online at:
http://szkolanetta.edu.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId27a763069a