Dzień Edukacji Narodowej

11.10.2019 roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie stanęli na wysokości zadania i zaprezentowali się znakomicie
w interesującym programie artystycznym, przygotowanym pod kierunkiem Pani Ireny Bagińskiej i Pani Katarzyny Salik. Były
wzruszające wiersze, piosenki i życzenia oraz scenki humorystyczne, w których uczniowie przedstawili zawód nauczyciela widziany z własnej perspektywy. Nie zabrakło też serdecznych życzeń i pięknych kwiatów ze strony Rodziców. Dzień ten upłynął w miłej i serdecznej atmosferze.

Spotkanie z policjantem 23 września 2019

"Bezpieczna droga do szkoły"  to temat wiodący pogadanki, którąz uczniami naszej szkoły  przeprowadziła policjant z Powiatowej Komendy Policji w Augustowie - Pani Kinga Muczyńska.

Mówiła o zasadach bezpieczeństwa  dotyczących poruszania się lewą stroną drogi, przechodzeniu na drugą stronę jezdni  oraz zachowaniu się na pasach. Poruszyła także problem używania pasów bezpieczeństwa, wyposażenia roweru.

Uczyła też jak zachować się w autobusie szkolnym i właściwego postępowania  w przypadku ataku groźnego psa. Przestrzegała również przed nawiązywaniem znajomości z osobami obcymi.

Było to bardzo pouczające spotkanie i panowała miła atmosfera.

Dzień Sybiraka

17 września 2019 roku delegacja szkoły na czele z Panią Dyrektor Henryką Mołodziejko oraz Panią Marią Doroszko i Grażyną Siłkowską uczestniczyła w obchodach Dnia Sybiraka. W Kościele Miłosierdzia Bożego w Augustowie odprawiono uroczystą Mszę Świętą w intencji Sybiraków, w której godnie uczestniczył poczet sztandarowy w składzie: Bartłomiej Cudnowski, Magda Bieniewska i Magda Rułkowska.