Zawody o Puchar Wójta Gminy Augustów

Już kolejny raz nasi uczniowie zdobyli I miejsce w turnieju o Puchar Wójta w tenisie stołowym. Wszyscy dzielnie walczyli o punkty dla drużyny a niektórym udało się również wywalczyć puchary i nagrody.
Oto wyniki po trzech etapach
Kategoria kadet:
III miejsce Jakub Kowalewski
Kategoria kadetki:
II miejsce Magda Rułkowska
III miejsce Julia Wróblewska
Kategoria młodzik:
III miejsce Bartek Cudnowski
Kategoria żaczki:
I miejsce Antonina Pieńczykowska

Punkty dla drużyny zdobywali również: Łukasz Sułkowski, Cezary Grochowski, Julia Smoleńska, Magda Bujnowska, Patryk Murawski , Mateusz Bronakowski, Edyta Grochowska, Bartek Dobrowolski i Michał Ostapowicz.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2019 roku zebraliśmy się na holu szkoły, aby uczestniczyć w obchodach Dnia Wiosny, a w tym wyjątkowym dniu Samorząd Uczniowski zapewnił mnóstwo atrakcji.

Do udziału w konkursie „Mam talent”mogli się zgłaszać wszyscy, którzy chcieli pochwalić się swoimi zdolnościami. Uczniowie prezentowali zdolności muzyczne, wokalne, taneczne, piękne pismo, chwyty karate i naśladowali głosy zwierząt. Jury wyłoniło najlepszych wykonawców.I miejsce: Anastazja Orłowska, Łukasz Siłkowski oraz zespół taneczny z oddziału przedszkolnego

II miejsce: Michał Koniecko

III miejsce: Milena Rzepnicka

Wyróżnienie: zespół klasy II, Dawid Stankiewicz i Michał Ostapowicz

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Następnie Pani Teresa Kondracka przedstawiła prezentację o wiośnie, w której zawarła najistotniejsze informacje dotyczące daty jej nadejścia, zwiastunów, przysłów. Uczniowie klas I - III  zaprezentowali krótki montaż słowno-muzyczny, w którym wierszem i piosenką witali wiosnę. Podziwialiśmy również występ  wokalno - ruchowy dzieci z ZWP. Był również quiz o wiośnie, w którym padły trudne i skomplikowane pytania, jednak i tym razem udało się uczniom je rozwikłać. Z racji tej, iż wiosną uaktywniają się kleszcze, które potrafią być bardzo niebezpieczne, Pani Teresa Kondracka przedstawiła prezentację multimedialną, z której dowiedzieliśmy się między innymi jak się przed nimi chronić. W tym dniu młodsze klasy wykonały słomiane kukły będące symbolem odchodzącej zimy, które zostały spalone na placu przy boisku. Kolejnym atrakcyjnym punktem programu było plastyczne przedstawienie wiosny. Uczniowie zawzięcie pracowali w grupach mieszanych, w których znaleźli się przedstawiciele różnych klas.

To był naprawdę piękny dzień.

DZIEŃ KOBIET

8 marca 2019r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie klas I-III  oraz klasy V zaprezentowali interesujący program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pani Joanny Horoszko i Ewy Truszkowskiej. Były scenki humorystyczne, piosenki, taniec, a także utwory poetyckie całkiem poważne, których motywem przewodnim była oczywiście kobieta.

Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele Rady Rodziców, którzy wręczyli wszystkim Paniom kwiaty.

Dziękujemy za serdeczne życzenia.